Atletický pohár Corny – 3.místo v kraji

V úterý 19.září 2013 proběhlo  na hřišti našeho gymnázia okresní kolo středoškolského atletického poháru Corny. Byl to již  32. ročník této populární atletické soutěže. Opět byla pořadatelem naše škola.

V chlapecké kategorii se zúčastnilo  5 družstev . Kromě našeho týmu byla tradičními účastníky družstva z Tišnova, Zastávky, Šlapanic a Rajhradu. Naši chlapci obhajovali loňské prvenství a tento cíl splnili na výbornou. Zvítězili s náskokem 800 bodů před druhými Šlapanicemi.I v okresním kole byl dosaženo mnoho hodnotných výkonů. Tímto výsledkem se družstvo probojovalo do krajského kola.

Krajské kolo se konalo v Břeclavi na krásném atletickém stadionu 24.září. Celkem soutěžilo 8 družstev z celé jižní Moravy. Soupeřem našim atletům byly školy – SŠP Jílová Brno, SPŠ Břeclav, Integrovaná střední škola Hodonín, Gymnázium Křenová Brno, Gymnázium Znojmo a Gymnázium Blansko. Protože se jednalo o krajské kolo, sešla se zde řada vynikajících atletů.

Cílem našeho družstva bylo medailové umístění. Před posledními dvěma disciplínami jsme byli na průběžném druhém místě za SŠP Jílová Brno. Skok vysoký a závěrečná štafeta posunula naše družstvo na konečné 3.místo. Je to vynikající úspěch v silné konkurenci, ale 2.místo nám uniklo o pouhých 36 bodů.

Všem závodníkům děkujeme za vynikající  reprezentaci našeho gymnázia a blahopřejeme k vynikajícím výkonům.

Nejlepším  závodníkem byl opět David César. Zvítězil v běhu na 100m časem 11,37s  i v běhu na 400m časem 50,5s a sám tak nasbíral 1571 bodů z celkového počtu 8448 bodů.